صنعت توریسم، گردشگری Tourism Industry
شبکه جامع کارشناسی ارشد جهانگردی 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

برنامه سفر به آذربایجان معمولا کسانی که قبلا چندین سفر داخلی و یا خارجی را تجربه کرده اند، از این امر مطلع هستند که داشتن یک برنامه سفر منطقی و حساب شده با برنامه زمان بندی مناسب با امکانات و شرایط افراد حاضر در سفر  چه نقشی می‌تواند در انجام هر چه بهتر مسافرت و لذت بردن از آن ایفا نماید. لذا، توصیه می‌کنیم در سفر به آذربایجان و شهر باکو از قبل برنامه‌ای را برای استفاده هر چه بیشتر از روزها و ساعات فراغت خود و رسیدت به همه اهداف خود تدوین و جزئیات آن را با همسفران خود در میان بگذارید و در این زمینه از تجربیات افرادی قبلا به کشور مسافرت نموده‌اند و یا کانترهای آژانس‌های مسافرتی معتبر در این زمینه بهره بگیرید.

چرا آذربایجان - شهر باکو ؟
 

چیزی که تقریبا همگی از آن مطلع هستیم، رشد بسیار سریع و مداوم جمهوری آذربایجان در زمینه‌های مختلفی همچون اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و روابط بین‌الملل و ... است. آمارهای رسمی جمهوری آذربایجان و بانک جهانی همه به نوعی حکایت از پیشرفت روز افزون این کشور دارند. این امر می تواند دلایل زیادی از قبیل افزایش تولید نفت آذربایجان و صعود قیمت تولیدات نفتی در سال های اخیر بوده باشد، اما آنچه مسلم است، بدون داشتن یک برنامه هدفمند و مدیریت بالا هرگز نمی توان به یک رشد اقتصادی با ثبات و همه جانبه دست یافت. از اینرو تمامی این زوایا حاکی از عزم راسخ دولتمردان و مردم آذربایجان برای حرکت به سمت شکوفایی اقتصادی است که نتایج آن نیز هم اکنون و پس از گذشت کمی بیش از یک دهه از استقرار صلح و آزادی عمل در جمهوری آذربایجان بسیار روشن و آشکار است.
داشتن اولین نرخ رشد اقتصادی به مدت چهار سال متوالی در بین کشورهای جهان خود دلیل دیگری بر این مدعاست. علی رغم تمام اینها، هنوز جمهوری آذربایجان با جایگاه ایده‌ال خود فاصله بسیاری دارد.
در این میان دولت های مختلف دنیا در تلاشند تا سهم بیشتری از بازار آذربایجان را به خود اختصاص دهند و سود زیادتری از این مشارکت به دست آورند. گذشته از دولت ها، که به صورت سیاست گذاری وارد صحنه می شوند، ملت ها و افراد حقیقی نیز منافع زیادی در این گونه تبادلات به دست می آورند. هرچه مبادلات فرهنگی، اقتصادی، گردشگری و اجتماعی دو ملت زیادتر شود، بالطبع حاشیه‌های سود بیشتری نیز برای افراد حاصل می‌گردد. به همین دلیل مردم هر جامعه‌ای خواهان برقراری ارتباطات فرهنگی ، اقتصادی و گردشگری با سایر جوامع و کشورهای مختلف دنیا می‌باشند.

در بین کشورهای همسایه ایران، به سختی بتوان بر روی چند مورد از آنها که دائم در حال نزاع‌های قومی و قبیله‌ای بوده و هرگز فرصت فکر کردن به مسائلی همچون توریسم و گردشگری را نداشته‌اند، حساب کرد. مردم و دولت‌های این کشور نه تنها تمایلی به جذب توریست خارجی ندارند، بلکه با معدود توریست‌هایی هم که می‌بینند به صورت خوشایندی برخورد نمی کنند. به همین سبب مردم کشورمان به ندرت به فکر سفرهای تفریحی به چنین کشورهایی می افتند.

در بین کشورهای همسایه که هم از نظر فرهنگی و زبانی و هم از نظر تاریخی شباهت‌های بسیار زیادی به مردم ایران دارند، جمهوری آذربایجان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. این کشور پس از استقلال از شوروی شابق و خروج از پشت مرزهای آهنین روس ها توانست در مدت زمان بسیار کوتاه قابلیت های خود را به جهانیان معرفی کرده و آماده استقبال از سایر ملت شود. آذربایجان به خاطر بهره‌مندی از فرهنگ و تاریخ و سابقه حکومتی مشترک با ایران در دوره‌های مختلف تاریخی اکنون به یکی از با ثبات ترین قطب های اقتصادی و توریستی منطقه تبدیل شده است. برنامه های توسعه توریستی دولت جمهوری آذربایجان به اندازه ای روشن و سریع الاجرا ظاهر می‌شوند که تقریبا تمام ناظران مطمئن به مشاهده نتایج در کمترین زمان ممکن هستند.
سفرهای تفریحی فراوان ایرانی ها خصوصا تجار و سرمایه‌گذاران به جمهوری آذربایجان زمینه را برای آشنایی با بازارهای اقتصادی  این کشور محیا کرده و باعث تسریع تبادلات اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور دوست و برادر ایران و آذربایجان شده است.

مردم خونگرم و مهمان نواز آذربایجان و شهر باکو نیز با استقبال از مهمانان خارجی، علی الخصوص مسافران ایرانی علی رغم فقر به جای مانده از دوره شوم کمونیسم، همواره کمک قابل توجهی به جذب توریست‌های خارجی کرده‌اند. سادگی و صمیمیت حاکم بر فرهنگ مردم آذربایجان و صلح دوستی و غریب نوازی آنان هیچ شک و تردیدی برای مسافرت به این کشور باقی نمی گذارد. خصوصا نزدیکی این کشور و مرز مشترک با ایران و فاصله‌های کم داخلی بین شهرهای مختلف و پایتخت و سهولت عزیمت به سایر شهرها از باکو با قطار، هواپیما و یا اتوبوس نیز انگیزه مضاعفی برای سفر شده است.

ساحلی بودن شهر باکو و وجود پارک بسیار بزگ ساحلی در حاشیه آبهای نیلگون خزر، حفظ معماری قدیمی شهر و سیستم حمل و نقل منظم و قابل اطمینان پایتخت از جمله متروی زیبای باکو با سابقه چهل ساله، سواحل و پلاژهای استراحت و پارک های آبی مجهز همه و همه مشوقی برای انجام یک تور چند روزه به کشور جمهوری آذربایجان است. "سلام باکو" نیز تلاش دارد با معرفی امکانات و زیبایی های این کشور و شهرهای مختلف آن شما را در طول سفر یاری نماید.

برنامه سفر به آذربایجان
 معمولا کسانی که قبلا چندین سفر داخلی و یا خارجی را تجربه کرده اند، از این امر مطلع هستند که داشتن یک برنامه سفر منطقی و حساب شده با برنامه زمان بندی مناسب با امکانات و شرایط افراد حاضر در سفر  چه نقشیمی‌تواند در انجام هر چه بهتر مسافرت و لذت بردن از آن ایفا نماید. لذا، توصیه می‌کنیم در سفر به آذربایجان و شهر باکو از قبل برنامه‌ای را برای استفاده هر چه بیشتر از روزها و ساعات فراغت خود و رسیدت به همه اهداف خود تدوین و جزئیات آن را با همسفران خود در میان بگذارید و در این زمینه از تجربیات افرادی قبلا به کشور مسافرت نموده‌اند و یا کانترهای آژانس‌های مسافرتی معتبر در این زمینه بهره بگیرید.

متاسفانه اکثر ایرانیانی که از شهرهای مختلف کشور به همسایه شمالی سفر می کنند تنها شهر باکو را در برنامه سفر خود را دارند، که این امر باعث می‌شود آنان خود را از زیباییهای بی نظیر شهرهای دیگر همچون گنجه و شکی و ... که فاصله چندانی با بکو ندارند، محروم کنند.

این در حالی است که با برنامه‌ریزی قبلی و با صرف 50 مانات قادرید به طور دربست و با اتومبیل بنز به شهری مثل "شکی" که آب و هوایی بهشت گونه دارد، مسافرت نمایید و شب را در هتل-کاروانسرای این شهر بر فراز تپه‌ای جنگلی که کاخ "خان سارایی" در آن واقع شده بگذرانید. همانگونه که از قسمت‌های مختلف سایت بر می‌آید، تلاش ما بر آن است تا با معرفی مسیرهای توریستی آذربایجان اطلاعات کافی و مفیدی را به هموطنان ایرانی برای انجام سفرهای متنوع‌تر و مطلوبتر به این کشور ارائه نماییم.

 

افرادی که قصد ندارند فاصله میان آستارا و باکو در داخل خاک آذربایجان را برای تفریح های آبی طی کنند، می توانند بعد از ورود به آذربایجان به شهر لنکران در نزدیکی مرز ایران رفته و در کمپلکس توریستی این شهر به تفریح بپردازند، شهر و دریاچه وان در نزدیکی مرز ایران خدمات مشابهی را برای مسافرانی که به ترکیه سفر می‌کنند، ارائه نموده است.
یکی از برنامه‌های مناسب سفر برای هموطنان ایرانی می‌تواند سفر به باکو و ادامه مسافرت از باکو به دیگر شهرها باشد که این برنامه احتمالا برای کسانی که هم قصد دیدن باکو و هم سایر مناطق آذربایجان را دارند بسیار پسندیده و ایده‌آل است.

 

برنامه سفر دیگری که مسلما طرفدارارن فراوانی پیدا کرده، مسافرت به سه کشور همسایه با علایق و فرهنگ‌های مختلف یعنی آذربایجان، گرجستان و ترکیه با شروع سفر از مرز آذرابیجان است.

 این سفر می‌تواند یکی از لذت بخش ترین و هیجان انگیزترین سفرهای شما باشد، بعد از دیدار از باکو واقامت در چند روزه در آن به سمت گرجستان به راه افتاده، در بین را از مسیری با مناظر طبیعی و بسیار زیبا لذت برده، سرانجام وارد خاک گرجستان شده و به دیدن شهر کهن تفلیس می‌روید، با مردمانی خونگرم و فرهنگی کاملا متمایز. بعد از اقامت در تفلیس به سمت بندر و شهر ساحلی باتومی حرکت کرده، چند روزی را در آبهای آرام دریای سیاه به استراحت می‌پردازید. سپس در عرض چند ساعت از گرجستان خارج و وارد جمهوری ترکیه شده و مسیر خود را در امتداد "قارا دنیز" به سمت طرابزون ادامه داده و یا پس از بازدید از شهرهای شرقی ترکیه و خرید سوغات از طریق مرز ماکو وارد ایران می‌شوید.

 

به عبارت دیگر، میزان مطلوبیت و لذت‌بخشی سفر همیشه در دست خودتان است، کافی است با تنظیم یک برنامه مفرح توریستی برای خود و همسفرانتان ایام فراغت فراموش نشدنی را هدیه کنید.

سفر هوایی (تهران-باکو):

  پروارهای مسیر هوایی تهران - باکو و بالعکس بسته به نوع هواپیما از 50 دقیقه با هواپیمای ایرباس و بوئینگ تا 120 دقیقه با هواپیماهای توپولوف به طول می انجامد. این پروازها از طریق هواپیمایی دولتی آذربایجان AZAL با 9 پرواز و هواپیمایی ملی ایران IranAir با دو پرواز منظم انجام می شود.

  دفتر هواپیمایی آذربایجان AZAL در تهران هم اکنون در خصوص صدور بلیط‌های تهران-باکو خدماتی ارائه نمی‌کند و این امر را به آژانس‌‌های هواپیمایی دارای مجوز بند الف برای صدور بلیط واگذار کرده است. شما در هر شهری که باشید می توانید با مراجعه به یکی از این آژانس‌های معتبر دارای مجوز صدور بلیط اقدام به تهیه بیلط مسیر تهران-باکو-تهران نمایید. تا حد ممکن از مراجعه به ‌آژانس‌هایی که به طور واسطه و از یک آژانس بند الفی بلیط تهیه می‌کنند اجتناب نمایید، زیرا این کار خصوصا در ایام تعطیلات و یا زمانی که زمان سفر نزدیک باشد می تواند دردسرهایی را به همراه داشته باشد.

  پروازهای باکو با هواپیمایی شرکت ایران ایر و آذربایجان ایرلاینز همانند سایر پروازهای خارجی از فرودگاه امام انجام می‌شود، لذا جهت راحتی خود دو ساعت قبل از سفر در فرودگاه حاضر شوید. در کل، مسیر پروازهای تهران - باکو و بالعکس از کوتاهترین مسیرهای پروازی خارجی ایران محسوب می‌شود، لذا برای کسانی که تمایلی به اتلاف وقت و تحمل خستگی‌های روحی و جسمی مسیر طولانی تهران-باکو را ندارند توصیه می‌شود به صورت هوایی به باکو سفر کنند.

  پروازهای هواپیمایی آذربایجان که معمولا نصف شب انجام می‌شوند برای افرادی که تمام روز بعد را برای انجام کارهایشان لازم دارند مناسب ترند، پروازهای برگشت این هواپیمایی هم که اول شب انجام می‌شوند بسیار ایده‌آل محسوب می‌شوند، ولی پروازهای ایران ایر نیز به جهت ساعت پرواز صبح و نیمروزی در هر دو مسیر رفت و برگشت از راحتی خاص خود برخوردار بوده و نیازی به تحمل بی‌خوابی شب پرواز نیست.

 

سفر با اتوبوس:

 برای سفر زمینی به آذربایجان و پایتخت آن شهر باکو، مسیرها و وسایط مختلفی وجود دارد که در اینجا سفر با اتوبوس های تهران-باکو و یا تبریز-باکو و نیز عبور از مرز و ادامه سفر با سواری های آذربایجانی را به صورت خلاصه آورده ایم.

شما می توانید بلیط اتوبوس تهران-باکو-تهران را از تعاونی های مسافری ترمینال غرب در تهران و یا ترمینال تبریز و سایر شهرهایی که برنامه منظم حرکت به باکو دارند، تهیه نمایید.

   اتوبوس های تهران-باکو در تهران هر روز از چند تعاونی و معمولا به صورت عصرگاهی حرکت می کنند، هزینه بلیط رفت و برگشت 60- 55 هزار تومان می باشد. اتوبوس های مسیر باکو معمولا دارای حرکت منظم هستند، لاکن متاسفانه این مسیر نیز مثل سابر مسیرهای اتوبوسی کشور نظم لازم در ساعت حرکت و طول مدت سفر را ندارد. خصوصا طول سفر بسته به میزان توقف  در مرز و مبادلات داخل خاک آذربایجان! کم و زیاد می شود.

  بیشتری زمانی که در طول سفر با اتوبوس تلف می‌شود، موقع عبور از گمرک آستارا می‌باشد، زیرا در اینجا تمامی مسافران باید تک به تک مورد کنترل پاسپورت و ویزا قرار بگیرند و این هم به خاطر شلوغی مرز آستارا همیشه زمان بر است. از این گذشته، شما برای واریز مبلغ عوارض خروج و مالیات شهرداری فقط و فقط می‌توانید از بانک ملی گمرک اقدام کنید، واریز به سایر بانک‌ها در سطح شهر آستارا و یا شهرهای دیگر ممکن نیست، که البته این مورد هم در عصر معروف به سهولت مسافرت‌ها و شبکه‌ای شدن سیستم‌ها برای همه جای سوال و شگفتی دارد! گمرک "بیله‌سوار" از آستارا خلوت‌تر است، ولی مشکل بانک در آنجا نیز به قوت خود باقی است.

   کنترل پاسپورت و ویزا در طرف آذربایجان به مراتب سریعتر انجام می‌شود، با وجود این پلیس مرزی آذربایجان نیز دردسرهای خاص خود و اخذ مبالغ نامعقول و "دمرلی" را در برنامه خود دارد. در سالها و حتی ماه‌های اخیر مقامات آذربایجان تلاش‌های گسترده‌ای را برای برچیدن این موارد شروع کرده‌اند، که احتمالا در آینده به نتیجه خواهد رسید.

   بهتر است در طول سفر برخی خوراکی‌های کنسرو شده و تنقلات به همراه ببرید. دو وعده غذایی، یعنی یک صبحانه و یک وعده ناهار در طول مسافرت خواهید داشت که با همراه داشتن غذا می‌توانید در زمان توقف در رستوران‌های جنگلی مسیر تنها به سفارش چای و نوشیدنی اکتفا کنید، زیرا ممکن است غذای رستوران بین راهی به مذاقتان سازگار نباشد و لذت راه را از دست بدهید. زندگی روستایی مسیر آستارا به باکو برای کسانی که اولین بار به آذربایجان سفر می‌کنند خالی از هیجان و نشاط نخواهد بود. ضمنا اگر دوستی و آشنایی در باکو منتظر شماست، بردن پسته را فراموش نکنید، پسته مرغوب ایران در آذربایجان طرفدار فراوانی دارد.

  ورودی باکو هم اکنون با گنبدها و گلدسته‌های بی‌بی هیبت، خواهر امام رضا (ع)، که اخیرا به دستور رییس جمهور آذربایجان بازسازی و مرمت شده از دور قابل تشخیص است. پس از ورود به باکو و عبور از منطقه "باییل" وارد مرکز شهر باکو در نوار پارک ساحلی خزر می‌شوید که همانجا هم اکثر مسافرین از اتوبوس پیاده می‌شوند. اگر محل خاصی باید پیاده شوید، ختما موضوع را به اطلاع راننده برسانید.


عبور از مرز و ادامه سفر :


 روش دیگری که می توانید در سفر زمینی باکو از آن استفاده کنید، رفتن به شهرهای مرزی آستارا در استان گیلان و "بیله سوار" در استان اردبیل و عبور از مرز و ادامه مسیر سفر با سواری های آذربایجانی که معمولا بنز و یا لادا هستند، می باشد.

  این سواری ها فاصله بین آستارا و باکو را همراه با یک توقف کوتاه برای نوشیدن چای در کافه های جنگلی بین راه در عرض چهار ساعت طی می کنند. کرایه هر نفر در این مسیر بسته به نوع ماشین و ایام عادی و یا تعطیل از 15 الی 25 مانات فرق می کند، لاکن چانه زنی در آذربایجان نیز می تواند قیمت ها را تغییر دهد. در این مورد هم چنانچه از قبل هتل رزرو کرده‌اید و یا محل مشخصی باید بروید، حتما با راننده طی کنید تا با همان کرایه شما را به آدرس مورد نظزتان ببرد.

  این در صورتی است که چهار نفر باشید و به نوعی ماشین را دربست بگیرید. اگر هم تنها هستید، با چند نفر دیگر صحبت کنید و باهم یک تاکسی شوید.

 

سفر با ماشین شخصی:

   سفر با ماشین شخصی از امتیازات فراوانی برای مسافران آذربایجان برخوردار است. توقف‌های داخواه در مسیر آستارا - باکو در داخل خاک آذربایجان، استفاده از مناظر زیبای ساحلی و جنگلی این مسیر، آزادی و راحتی حمل و نقل در سطح شهر باکو و احیانا بازدید از شهرهای دور و نزدیکی همچون شکی و گنجه با اتومبیل شخصی لذتی دوچندان را به همراه دارد. با این وجود استفاده از اتومبیل شخصی برای مسافرت به آذربایجان در صورتی که برای اولین بار به این کشور سفر می‌کنید، توصیه نمی‌شود. لاکن، اگر به زبان ترکی تسلط کافی داشته و یا از همراهانتان کسی ترک زبان باشد، سفر با ماشین شخصی سهولت بیشتری پیدا خواهد کرد.

  برای این کار ابتدا با مراجعه به مراکز نیروی انتظامی جهت کاپتاژ کردن پلاک اتومبیل و اخذ گواهینامه بین‌المللی اقدام می‌نمایید که این کار معمولا در ایام عادی زمان چندانی نمی‌گیرد. پس از تکمیل مراحل کاپتاژ پلاک اتومبیل و تهیه ویزای آذربایجان به سمت مرزهای این کشور حرکت و از گمرک‌های آستارا و یا "بیله سوار" وارد خاک آذربایجان می شوید. در زمان گذر از مرز نیز هزینه‌ای را بابت عوارض و بیمه اتومبیل پرداخت خواهید کرد.

  جاده آستارا - باکو از کیفیت ایده‌آلی برخوردار نیست، ولی در حال حاضر جاده و اتوبان مخصوصی در حال ساخت در این مسیر می‌باشد که به زودی تا مرز ایران هم امتداد خواهد یافت. بر طبق قوانین آذربایجان پلیس حق مطالبه هیچگونه هزینه غیر قانونی از توریست‌ها را ندارد، با این وجود متاسفانه در برخی موارد دریافت چنین مواردی از شهروندان ایرانی شنیده می‌شود.

  قیمت هر لیتر بنزین در آذربایجان بین 550 الی 600 تومان می‌باشد که این قیمت در مقایسه با کشورهایی همچون ترکیه برای مسافران ایرانی مناسب به نظر می‌رسد، لازم به ذکر است این مبلغ مسلما به مراتب کمتر از مبلغی است که برای دیدن شهرهای مختلف و یا جابجایی در شهر باکو بایستی بپردازید. از باکو معمولا سه خروجی به مقاصد شمالی و فدراسیون روسیه، مقاصد جنوبی و ایران و مقاصد شرقی و گرجستان خارج می‌شود که می‌توانید با خروج از هرکدام از این خروجی‌ها به شهرهای دیگر آذربایجان سفر کنید.

ویزای آذربایجان   

  برای سفر به آذربایجان لازم است شما قبل از هر چیز با تهیه ویزای توریستی، تحصیلی و یا ترانزیت در مدت های مورد نیازتان که به صورت مهر بر اصل پاسپورت ممهور می شود، اجازه ورود به این کشور را دریافت کنید.

    برای اخذ وبزای آذربایجان می توانید از کنسولگری های تهران و یا تبریز اقدام نمایید که در هر دو کنسولگری اخذ ویزا با ارائه اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار و یک قطعه عکس چاپی 4*3، در روزهای عادی بیش از سه روز طول نخواهد کشید. ولی به جهت سهولت در کار می توانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر در تهران، تبریز و یا سایر شهرهای کشور اقدام نمایید. زیرا گرفتن ویزا مستقیما از سفارت آذربایجان مستلزم مراجعه حضوری، انتظار در نوبت کنسولگری، واریز معادل ارزی به حساب سفارت و یا داشتن تاییدیه رزرو هتل در مقصد و یا دعوتنامه از طرف آذربایجانی می باشد. لذا اقدام از طریق یک آژانس معتبر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ها خواهد شد.

 

 ویزای عادی 15 روزه توریستی با زمان اعتبار یک ماهه


ویزای عادی 30 روزه توریستی با زمان اعتبار یک ماهه


ویزای عادی دو ماهه توریستی با زمان استفاده ین ماهه


ویزای عادی سه ماهه توریستی با زمان استفاده یک ماهه


ویزای دبل سه ماهه توریستی با زمان استفاده یک ماهه


ویزای یک ساله مولتی با زمان استفاده یک ماهه


ویزای تحصیلی آذربایجان


ویزای ترانزیت از خاک آذربایجان

- اخیرا سفارت آذربایجان در تهران از صدور ویزای 15 روزه برای شهروندان ایرانی اجتناب کرده و بنابراین ویزای کوتاه مدت آذربایجان هم اکنون ویزای یک ماهه محسوب می‌شود. گفته می‌شود دلیل این امر اعتراض این کشور نسبت به اقدام مشابه از طرف سفارت ایران می‌باشد. بدین ترتیب در نرخ ویزاها افزایش حاصل شده و مسافرین آذربایجان باید برای سفرهای کوتاه مدت نیز ویزای یک ماهه اخذ نمایند.

به احتمال زیاد این امر در کوتاه مدت برطرف شده و اوضاع به منوال سابق باز خواهد گشت.

تلفن های ضروری باکو  

آتش نشانی  ................................................   101 
پلیس  .........................................................  
4958817  ، 102 
اورژانس  ......................................................     103 
کرایه اتومبیل  ...............................................  
4975455 / 4982909 
اطلاعات دریایی  ...........................................     4930868 

اشیای گم شده  ...........................................   4909119 
پیش‌بینی آب و هوا  .......................................   4934532 - 4415685 

نرخ ارز   .......................................................    12-4656309 

اطلاعات ترمینال ها  .......................................    4935945 

اطلاعات راه آهن   ..........................................   499486  

مسیرهای ریلی   ..........................................   4939366 
 مسیرهای هوایی  .........................................    4934004 
ساعت گویا  ..................................................      106 
اطلاعات فرودگاه   ...........................................    4972727 
 
هواپیمایی آذربایجان   .....................................    5988880 

 


موزه های شهر باکو

REPUBLIC NATIONAL MUSEUM OF HISTORY OF RELIGION
Azerbaijan, Baku, etc. Neftchilyar, 123 and, AZ 1000
        

 
AZERI KOVRA STATE MUSEUM AND APPLICATIONS INTERNATIONAL ART IM. L. KERIMOVA
Azerbaijan, Baku, etc. Neftchilyar, 123 and, AZ 1000
Tel. : 99412 4931821
Fax: +99412 4930501
E-mail: tagieva_r@rambler.ru
 
 
 
REPUBLIC NATIONAL MUSEUM OF THEATER. DZHAFARA DZHABBARLY
Azerbaijan, Baku, etc. Neftchilyar, 123 and, AZ 1000
Tel. : 99412 4934098, 4930229
        

 
AZERI MUSEUM - ISTIGLAL
Azerbaijan, Baku, etc. Neftchilyar, 123 and, AZ 1000
Tel. : 99412 4939293, 4988382
        

 
STATE MUSEUM MUZYKALNOY CULTURE OF AZERBAIJAN
Azerbaijan, Baku, st. Rasheed street, 5, AZ 1000
Tel. : 99412 4985972, 4984479
Fax: +9412 4985972
E-mail: musculture@azdata.net
 
 
 
HOUSE-MUSEUM GUSEYNA DZHAVIDA
Azerbaijan, Baku, st. Tagizade, 8, AZ 1000
Tel. : 99412 4927049
        
 
 
HOUSE-MUSEUM DZHALILYA MAMEDGULUZADE
Azerbaijan, Baku, st. Suleiman Tagizade, 56, AZ 1000
Tel. : 99412 4922409
        
 
 
HOUSE-MUSEUM DZHAFARA DZHABBARLY
Azerbaijan, Baku, st. Kutkashenli Ismail, 44, AZ 1000
Tel. : 99412 4314350
        

  HOUSE-MUSEUM SAMEDA VURGUNA

Azerbaijan, Baku, st. Tarlana Aliyarbekova, 4, AZ 1000
Tel. : 99412 4935652
E-mail: vurgunmuseum@ctnet.az
 
 
 
HOUSE-MUSEUM UZEIRA GADZHIBEKOVA
Azerbaijan, Baku, st. Shamil Azizbekova, 67/69, AZ 1000
Tel. : 99412 4953061, 4952534
        

 
ESTESTVENNO HISTORICAL MUSEUM-IM. GASANBEKA ZARDABI
Azerbaijan, Baku, st. Lermontov, 3, AZ 1000
Tel. : 99412 4920667
        
  COMPLEX DVORTSA SHIRVANSHAHOV
Azerbaijan, Baku, st. Passage Gala, 44-46, AZ 1000
Tel. : 99412 4921073
        
 
 
COMPLEX DVORTSA SHIRVANSHAHOV ISTORIKO-ARHITEKTURNY-STATE MUSEUM
Azerbaijan, Baku, st. Passage Gala, 46, M AZ 1000
Tel. : 99412 4928304
Fax: +99412 4928304
E-mail: e-mail: shirvanshah@bakililar.aze-mail: shirvanshah@bakililar.az
 

 
MUSEUM HOUSE-MUSEUM VAGIFA MUSTAFAZADE
Azerbaijan, Baku, st. Vagif Mustafazade, the angle 4, AZ 1000
Tel. : 99412 4921792
        

 
MEMORIAL MUSEUM - BYUL BYULYA
Azerbaijan, Baku, etc. Byul-Byulya, 15, AZ 1000
Tel. : 99412 4935697
        
  MEMORIAL MUSEUM MAMED SAIDA ORDUBADI
Azerbaijan, Baku, st. Hagani, 19, l. 19, AZ 1000
Tel. : 99412 4935085
        

 
MEMORIAL MUSEUM NARIMANA NARIMANOVA
Azerbaijan, Baku, st. Tagizade, 8, AZ 1000
Tel. : 99412 4920657
        

 
MUSEUM - ARTIRA ABDULLY SHAIGA
Azerbaijan, Baku, st. Shaiga Abdullah, 21, AZ 1006
Tel. : 9412 4922961
        
  MUSEUM - APARTMENT NIAZI
Azerbaijan, Baku, etc. Byul-Byulya, 21, l. 24, AZ 1000
Tel. : 99412 4931836
        

 
MUSEUM OF AZERBAIJAN REFERENCES. NIZAMI GYANDZHEVI
Azerbaijan, Baku, st. Tagizade, 53, AZ 1000
Tel. : 99412 4921864, 4927403

جهت رزرو تور با ما تماس بگیرید.

تلفن: 9 – 66383307 خط ویژه: 66890689


موضوعات مرتبط: مسافرت و جاذبه ها
[ ۸۸/۰۲/۲۱ ] [ 14 ] [ کارشناسان صنعت توریسم، جهانگردی، گردشگری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

کارشناسی ارشد جهانگردی
مشاورشما: 09126905440